Peron a cigareta

31. března 2017 v 22:49 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
Výsledek obrázku pro obrázkové komentáře fb

Článek nebude nikterak dlouhý. Vyjádřila bych se k tématu "Zkouška ohněm" po svém, neboť mám pocit, že menší zkoušku ohněm skládám každý všední den, když jedu do školy a ze školy. Víte, jedna cesta trvá hodinu a půl až dvě hodiny, krát dva, to už není úplně zanedbatelné číslo a za tento čas se dá mnohé prožít.
Minulý týden paní magistra ukončila svoje přednášky asi o čvrt hodiny dříve a pro některé to znamenalo šanci stihnout dřívější vlak. Kamarádka tedy popadla šanci a utíkala na šalinu a na vlak. Já jsem moc kam spěchat neměla, čili jsem si užívala sardinkování na nástupišti a následné sardinkování v šalině. Bohužel, jsem také všemi smysly vnímala prostředí v šalině. Tu vám někdo šlápne na nohu, tuhle dostanete loktem, no zkrátka dokonalá symbióza, která by mohla nést přezdívku Jak přijít o nervy. Celá načisto zamyšlená jsem vylezla z té smradlavé konzervy a co nevidím, právě tu kamarádku, která lapila šanci a vypadalo to, že jí nějak uplavala.

Co blbneš?
Prosimtě představ si, já zas nemám peněženku.

Už se jednou stalo, že ji nějak ztratila, tak jsem jí půjčila stovku na jízdenku a že si půjdem zapálit. Na jedničku, tam je lavečka. Co čert nechtěl, na lavečce seděl nějaký rozhodně solidní muž, z dálky připomínal hromadu hnoje a zblízka určitými smysly také, v perfektně udržované dlani držel mocnou petlahev s ještě mocnejším nápisem Braník. Trošku mě to přišlo líto, tak jsme popošly kousek dál.
Jen co moje kamarádka típla cigaretu, pokud byste si odpočítali asi 30 vteřin, už kolem mě stáli páni koncábli a dožadovali se dokladu totožnosti.

Do prdele

To jsem si pomyslela a nepříliš ochotně vytáhla blyštivou kartičku, a říkala jsem si, že se chtějí určitě jen přesvědčit, jestli slečně bylo osnáct, přestože to jí teda dávno bylo, ale vypadá tak na čertvou patnáctku. Jenže tito páni strážníci se nechtěli jen přesvědčit, ale chtěli mi tedy VELMI důrazně vysvětlit, že tady se teda nekouří, jakožto i chtěli vystavit bloček na pokutu, což velmi záhy udělali. Kamarádka se mě chtěla zastat, jestli prý by to nešlo napomenutím a já si pomyslela, kolik takových napomenutí už bylo.. :) A tak tento jeden z policistů zvýšil hlas, že to teda by nešlo a že mi taky může vystavit až pět tisíc. To jsem chtěla do Denči kopnout, aby to nechala tak, že se mě to teda vážně nehodí teď takhle plýtvat penězi.
Víte, v této situaci se nikdo necítí být hrdina a tak mne trošku zamrzelo, když si nějaký přátelský dědek neodpustil poznámku, kterou vyřvával přes půl peronu.
"Jak to je, kluci?!" Křičel na policajty, až jsem si říkala, zda to není nějaký vysloužilec
"Tam kde néni střecha až, co? No jo, já jsem si to myslel!" Policisté se svorně rozesmáli, v naivní radosti, že ne všichni občané jsou vylízaní, a já bych se přitom klidně vsadila, že tenhle vobejda, co tady řve jak čurák po peroně, před chvílí zašmajdl vajgl do asfaltu, celý šťastný, že si ho nikdo nevšiml a v této opojné euforii započal dialog s těmi povolanými.

Výsledek obrázku pro meme obrázky do komentu

No a takovýchto zážitků mám vskutku dost a tak až zas jednou budu mít chuť, tak se s vámi podělím :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nudistka nudistka | Web | 1. dubna 2017 v 9:43 | Reagovat

:) jaj též bych mohla vyprávět o obejdech, dneska tomu všemu směji, ale když to bylo aktuální, k smíchu mi nebylo ...

2 Eliss Eliss | Web | 1. dubna 2017 v 11:27 | Reagovat

Ještě že to dopadlo takhle...

3 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 1. dubna 2017 v 12:45 | Reagovat

Opravdu není nikterak dlouhý. :D

4 Cherry Steel Cherry Steel | Web | 1. dubna 2017 v 12:51 | Reagovat

[1]: Jak říkáš, já se tomu směju už ten den, ale v tu chvíli.. :D

[3]: A četlas ho nebo jsi si přečetla první větu a ujistila se, že dlouhý je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama