Brněnská komunita z jiného úhlu

20. března 2017 v 19:42 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
Výsledek obrázku pro day tumblr

"Používej častěji uši, než - li jazyka."
Seneca

Mám kolegyni, která se dost stará o vztahy na našem pracovišti a snaží se nenásilným způsobem a nenápadně stmelovat kolektiv a vytvářet dobrou atmosféru. Jedním z jejích skvělých nápadů jsou motivační citáty v kalendáři. Osobně se už několik let snažím nalézt vnitřní mír a klid a rozdávat lidem lásku a chovat se tak, aby jim v mojí přítomnosti bylo opravdu dobře. Jsem ale jen člověk a tak se mi tento cíl daří plnit někdy více, někdy méně.
Nepsala jsem opravdu dlouhou dobu a tak se jisté věci v mém životě změnily. Jistě víte, že jsem se zmiňovala kdysi o VOŠ, kde jsem chtěla rozvíjet svůj talent:), a tak jsem tam nastoupila A další věc, že jsem se z ledové královny stala milující přítelkyní muže, který, mimo jiné, má obrovský smysl pro humor a jak víme, humor je koření života a já mám dost ráda ostrý :)
Ale to jen tak lehce na úvod, tématem týdne jsou Hrdinové dnešní doby a já jich teda potkávám za den desítky. Třeba dneska jo.
Už jsem si přivykla, že v městě Brně je spousta potulujících se, více či méně divných lidí. Z některých má člověk strach, to například, když jsme takhle stály tři dívky nad schody u vchodu k Hlavnímu nádraží. Cíleně se ke mně přibližovalo určité stvoření, páchnoucí po několik dní zaschlých chcánkách, a kdoví, zda neměl nakonec i nasráno a umně zamaskováno teplákama, jejichž sed dosahoval hluboce ke kolenům.

"Prostimtě udělej pro mně jednu věc a nic jinýho už nechci." Spustil ten člověk. Strašně jsem nechtěla slyšet, co by tak asi chlapec rád. "Ne." Znelíbila jsem se mu svojí strohou odpovědí. Přistoupil tedy blíž a já měla tu čest ucítil i jeho dech, který smrděl jakoby ráno sežral hovno a tvář vypadala zblízka třeba jakoby mu vybuchla u xichtu bomba a zanechala krátery. "Běž pryč." Snažila jsem se vytvořit co nejhlubší a nejpronikavější hlas, co jen dovedu a stejně mi ještě jednou zopakoval, že chce jen jednu věc. Vzhledem ke všem jeho zevním projevům jsem protáhla obličej do úsklebku, načež tento nezůstal bez povšimnutí. "Takže tobě připadám hnusnej?"
"Jo, dost." Dvěma spolužačkách už trošku přebíhal úsměv po rtech, aby jim zas klesnul. "Takže ty budeš drzá?"
"Běž pryč." Zopakovala jsem ještě důsledněji, protože už jsem se pomalu opírala o zeď a neměla kam ustoupit a chlapec šel blíž a blíž. Nakonec se slovy hodnými vězně, co si odpykává doživotí odkulhal pryč a mě zalila ohromná úleva.
"Vole, já jsem se už bála co ti udělá." Sdělila mi spolužačka, pročež jsem si teprve představila, jak se asi bráním se svými tělesnými proporcemi takové trosce.
S podobnými se setkávámě denně, někteří jsou drzí a dotěrní méně, někteří nesnesitelně.
A dnes, když jsme se snažily dopravit šalinou opět na hlavní nádraží, zaposlouchala jsem se do rozhovoru dvou chlapečků, asi desetiletých.

"Ty pičo zavoláme si ti řikám, pičo."
"Jooojoo. Máme jet na školu v přírodě."
"Pičoo, to je strašný, to nemám rád, školu a přírodu. Dobrý to bylo v tym vole, že jsem jim všem osprchoval hlavy."

Spustil se smích připomínající rodící krávu.

"A too vole, jsem jednom čurákovi zlomil ruku. Tudle, to de uplně lehce, musíš hodně praštit. Já jsem ani nechtěl, ale co už zmrd."

To mně nedalo a musela jsme se otočit a prohlídnout si toho vykuka. Jeho ruce zdobily slušivé bradavice různých velikostí a jedna velikosti tři ix el přímo visela z nadočnicového oblouku na vnitřní straně obočí. Tak jsem zapřemýšlela, co má asi hoch za rodiče a jak vypadá jeho bydliště. A taky jsem zkoušela odhadnout, za jak dlouho i on bude posedávat brzy ráno na schodech u nádraží, nebo jestli bude natolik šikovný, že si pořídí hudební nástroj a psa a bude sbírat vajgly kolem košů.
Ať žijí hrdinové dnešní doby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tááďa Tááďa | 20. března 2017 v 20:02 | Reagovat

No mas to hezky napsany broucku 😀😘
A jsem nejvic rad ze si semnou roztala a nejsi uz ledova kralovna ale krasna a stastna panenka. <3

2 mortem-cigarette mortem-cigarette | 20. března 2017 v 20:07 | Reagovat

[1]: No řekni :P ♥

3 jsem-pry-nacek-jen jsem-pry-nacek-jen | 21. března 2017 v 5:29 | Reagovat

Tenhle lidskej odpad neni jen v Brně. Plzeň je to samý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama