Březen 2017

Peron a cigareta

31. března 2017 v 22:49 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
Výsledek obrázku pro obrázkové komentáře fb

Článek nebude nikterak dlouhý. Vyjádřila bych se k tématu "Zkouška ohněm" po svém, neboť mám pocit, že menší zkoušku ohněm skládám každý všední den, když jedu do školy a ze školy. Víte, jedna cesta trvá hodinu a půl až dvě hodiny, krát dva, to už není úplně zanedbatelné číslo a za tento čas se dá mnohé prožít.
Minulý týden paní magistra ukončila svoje přednášky asi o čvrt hodiny dříve a pro některé to znamenalo šanci stihnout dřívější vlak. Kamarádka tedy popadla šanci a utíkala na šalinu a na vlak. Já jsem moc kam spěchat neměla, čili jsem si užívala sardinkování na nástupišti a následné sardinkování v šalině. Bohužel, jsem také všemi smysly vnímala prostředí v šalině. Tu vám někdo šlápne na nohu, tuhle dostanete loktem, no zkrátka dokonalá symbióza, která by mohla nést přezdívku Jak přijít o nervy. Celá načisto zamyšlená jsem vylezla z té smradlavé konzervy a co nevidím, právě tu kamarádku, která lapila šanci a vypadalo to, že jí nějak uplavala.

Co blbneš?
Prosimtě představ si, já zas nemám peněženku.

Už se jednou stalo, že ji nějak ztratila, tak jsem jí půjčila stovku na jízdenku a že si půjdem zapálit. Na jedničku, tam je lavečka. Co čert nechtěl, na lavečce seděl nějaký rozhodně solidní muž, z dálky připomínal hromadu hnoje a zblízka určitými smysly také, v perfektně udržované dlani držel mocnou petlahev s ještě mocnejším nápisem Braník. Trošku mě to přišlo líto, tak jsme popošly kousek dál.
Jen co moje kamarádka típla cigaretu, pokud byste si odpočítali asi 30 vteřin, už kolem mě stáli páni koncábli a dožadovali se dokladu totožnosti.

Do prdele

To jsem si pomyslela a nepříliš ochotně vytáhla blyštivou kartičku, a říkala jsem si, že se chtějí určitě jen přesvědčit, jestli slečně bylo osnáct, přestože to jí teda dávno bylo, ale vypadá tak na čertvou patnáctku. Jenže tito páni strážníci se nechtěli jen přesvědčit, ale chtěli mi tedy VELMI důrazně vysvětlit, že tady se teda nekouří, jakožto i chtěli vystavit bloček na pokutu, což velmi záhy udělali. Kamarádka se mě chtěla zastat, jestli prý by to nešlo napomenutím a já si pomyslela, kolik takových napomenutí už bylo.. :) A tak tento jeden z policistů zvýšil hlas, že to teda by nešlo a že mi taky může vystavit až pět tisíc. To jsem chtěla do Denči kopnout, aby to nechala tak, že se mě to teda vážně nehodí teď takhle plýtvat penězi.
Víte, v této situaci se nikdo necítí být hrdina a tak mne trošku zamrzelo, když si nějaký přátelský dědek neodpustil poznámku, kterou vyřvával přes půl peronu.
"Jak to je, kluci?!" Křičel na policajty, až jsem si říkala, zda to není nějaký vysloužilec
"Tam kde néni střecha až, co? No jo, já jsem si to myslel!" Policisté se svorně rozesmáli, v naivní radosti, že ne všichni občané jsou vylízaní, a já bych se přitom klidně vsadila, že tenhle vobejda, co tady řve jak čurák po peroně, před chvílí zašmajdl vajgl do asfaltu, celý šťastný, že si ho nikdo nevšiml a v této opojné euforii započal dialog s těmi povolanými.

Výsledek obrázku pro meme obrázky do komentu

No a takovýchto zážitků mám vskutku dost a tak až zas jednou budu mít chuť, tak se s vámi podělím :)

Brněnská komunita z jiného úhlu

20. března 2017 v 19:42 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
Výsledek obrázku pro day tumblr

"Používej častěji uši, než - li jazyka."
Seneca

Mám kolegyni, která se dost stará o vztahy na našem pracovišti a snaží se nenásilným způsobem a nenápadně stmelovat kolektiv a vytvářet dobrou atmosféru. Jedním z jejích skvělých nápadů jsou motivační citáty v kalendáři. Osobně se už několik let snažím nalézt vnitřní mír a klid a rozdávat lidem lásku a chovat se tak, aby jim v mojí přítomnosti bylo opravdu dobře. Jsem ale jen člověk a tak se mi tento cíl daří plnit někdy více, někdy méně.
Nepsala jsem opravdu dlouhou dobu a tak se jisté věci v mém životě změnily. Jistě víte, že jsem se zmiňovala kdysi o VOŠ, kde jsem chtěla rozvíjet svůj talent:), a tak jsem tam nastoupila A další věc, že jsem se z ledové královny stala milující přítelkyní muže, který, mimo jiné, má obrovský smysl pro humor a jak víme, humor je koření života a já mám dost ráda ostrý :)
Ale to jen tak lehce na úvod, tématem týdne jsou Hrdinové dnešní doby a já jich teda potkávám za den desítky. Třeba dneska jo.
Už jsem si přivykla, že v městě Brně je spousta potulujících se, více či méně divných lidí. Z některých má člověk strach, to například, když jsme takhle stály tři dívky nad schody u vchodu k Hlavnímu nádraží. Cíleně se ke mně přibližovalo určité stvoření, páchnoucí po několik dní zaschlých chcánkách, a kdoví, zda neměl nakonec i nasráno a umně zamaskováno teplákama, jejichž sed dosahoval hluboce ke kolenům.

"Prostimtě udělej pro mně jednu věc a nic jinýho už nechci." Spustil ten člověk. Strašně jsem nechtěla slyšet, co by tak asi chlapec rád. "Ne." Znelíbila jsem se mu svojí strohou odpovědí. Přistoupil tedy blíž a já měla tu čest ucítil i jeho dech, který smrděl jakoby ráno sežral hovno a tvář vypadala zblízka třeba jakoby mu vybuchla u xichtu bomba a zanechala krátery. "Běž pryč." Snažila jsem se vytvořit co nejhlubší a nejpronikavější hlas, co jen dovedu a stejně mi ještě jednou zopakoval, že chce jen jednu věc. Vzhledem ke všem jeho zevním projevům jsem protáhla obličej do úsklebku, načež tento nezůstal bez povšimnutí. "Takže tobě připadám hnusnej?"
"Jo, dost." Dvěma spolužačkách už trošku přebíhal úsměv po rtech, aby jim zas klesnul. "Takže ty budeš drzá?"
"Běž pryč." Zopakovala jsem ještě důsledněji, protože už jsem se pomalu opírala o zeď a neměla kam ustoupit a chlapec šel blíž a blíž. Nakonec se slovy hodnými vězně, co si odpykává doživotí odkulhal pryč a mě zalila ohromná úleva.
"Vole, já jsem se už bála co ti udělá." Sdělila mi spolužačka, pročež jsem si teprve představila, jak se asi bráním se svými tělesnými proporcemi takové trosce.
S podobnými se setkávámě denně, někteří jsou drzí a dotěrní méně, někteří nesnesitelně.
A dnes, když jsme se snažily dopravit šalinou opět na hlavní nádraží, zaposlouchala jsem se do rozhovoru dvou chlapečků, asi desetiletých.

"Ty pičo zavoláme si ti řikám, pičo."
"Jooojoo. Máme jet na školu v přírodě."
"Pičoo, to je strašný, to nemám rád, školu a přírodu. Dobrý to bylo v tym vole, že jsem jim všem osprchoval hlavy."

Spustil se smích připomínající rodící krávu.

"A too vole, jsem jednom čurákovi zlomil ruku. Tudle, to de uplně lehce, musíš hodně praštit. Já jsem ani nechtěl, ale co už zmrd."

To mně nedalo a musela jsme se otočit a prohlídnout si toho vykuka. Jeho ruce zdobily slušivé bradavice různých velikostí a jedna velikosti tři ix el přímo visela z nadočnicového oblouku na vnitřní straně obočí. Tak jsem zapřemýšlela, co má asi hoch za rodiče a jak vypadá jeho bydliště. A taky jsem zkoušela odhadnout, za jak dlouho i on bude posedávat brzy ráno na schodech u nádraží, nebo jestli bude natolik šikovný, že si pořídí hudební nástroj a psa a bude sbírat vajgly kolem košů.
Ať žijí hrdinové dnešní doby.