Načítání a taky to, že nemám fejsbuk

1. srpna 2016 v 20:23 | Cherry Steel |  Jak se dělá den

" Lidé spolu mohou nesouhlasit a pořád se mít rádi. Přátelství je víc, než souhlas."
Jaycee Dugardová

Je mi devatenáct let a nemám xichtoknihu, od svých patnácti. Denodenně se setkávám s různými situacemi, které se okolo FB motají. Když někomu řeknu, že tuto věc nepotřebuju a je mi bez ní líp, slýchám buď obdivné zahvízdnutí, že to se dnes vážně nevidí, nebo překecávačku, že to můžu mít a mít tam jen pár lidí, že si můžeme psát. Ne, nevěřím tomu. Mám několik důvodů, proč jsem tak zarytá:
1. Pokud mi někdo řekne, že sice FB má, ale nechodí tam, tak si myslím své a zeptám se - proč ho teda máš?
2. Nepotřebuju být světu na odiv
3. Jsem šťastná, že se tímto vyhýbám zamotání se do náročné konverzace na trapná témata, kde má každý potřebu informovat, aniž by byl informován. Každý má nějaký názor, ikdyž je to jen pouhé pozérství. Každý vykřikuje svoje postoje vůči čemukoliv, hejtuje něco, co sám dělá a tak podobně. Jsem totiž citelně založená osoba, která nekonečně kroutí hlavou nad lidskou jednoduchostí a omezeností. Vím, že bych se naprosto zbytečně nasrala.
4. Zobrazeno. Ano, vím, že bych propadla nezkrotitelné touze čumět na profily jiných.
5. Strávila bych nad nesmysly víc času, než chci, ba víc, než co si můžu dovolit.
6. Raději si povykládám u kafe, vína, piva, cigarety, nebo "na sucho", ale hlavně - z očí do očí.
7. Naučila jsem se nenechat se ovlivnit nebo ovládnout cizí silou. Našla jsem sama sebe, vím, kdo jsem. Nemám strachu hovořit o svých postojích nahlas a se vzpřímenou hlavou. Mám obavu, že čuměním na modrou lištu bych to ztratila, nebo minimálně ochudila.

Ráda prožívám věci na vlastní kůži. Nechci žít virtuálně. Lidé snadno zapomenou na to, co jste řekli. Ale méně často zapomenou na to, jak se s vámi cítili. Tohohle se snažím využívat i v práci, ne nadarmo jsem se u maturity pustila do psychologie :)
Je rozdíl, pokud přijdu a řeknu Dobré ráno a předvedu všechny svoje zuby, nebo zabrblám Dobré ráno kachličkám na podlaze.
Myslím, že je těžké vyjádřit můj - přímo - odpor k trávení času na FB. Poznala jsem jednu super holku, s obrovským energetickým potenciálem, dá se s ní vykládat o všem a má příjemně nakřápla zabarvený hlas. Prser je, že sama přizná, že je na FB závislá a otevírá ho ještě než vyleze z postele.

Tomu říkám error.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 womm womm | E-mail | Web | 2. srpna 2016 v 21:52 | Reagovat

Netreba to brať tak vážne :-D ja som online odkedy vstanem, dokým nejdem spať a jediné čo FB ovplyvňuje je produktivita. Tomu sa dá zamedziť jednoduchým zatvorením okna :-D Uvažoval som o zrušení svojho FB konta, ale FB je zdroj informácii a komunikačný prostriedok, ktorý je príliš cenný na to aby som ho vynechal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama