Červen 2016

Kouzlo tetování

14. června 2016 v 17:31 | Cherry Steel |  Perličky
"Umíněnost a zarytost jsou nejlepší důkazy hlouposti."
Michel de Montaigne

Vzhledem k tomu, že k tomu tématu, tedy "Hřebík do rakve", bych vymyslela desítky článků, rozhodla jsem se to vzít trošku dokola.
Během čtrnácti dnů se chystám svoje tělo ozdobit tetováním - andělskými křídly na předloktí, kde jsou ohyzdné jizvy po mé někdejší blbosti, s nápisem EXPERIENCE, což je mimo jejího lexikálního významu taky písnička od kapely Scooter, do které jsem dlouhodobě zamilovaná.

Ale já bych se spíš chtěla podívat na problematiku tetování zeširoka.
Nedávno jsem četla článek u nějakého blogera, který potkal punkového šílence s obrovským vytetovaným sklípkanem, ale pavouků se bál. Těch živých teda.
Proč si teda lidi nechávají vytetovat blbosti? Nebo věci, kterých se bojí? Popřípadě stačí, aby k nim jednoduše neměli sebemenší vztah. Takových případů znám opravdu hodně.
Moje dokonale debilní spolužačka je toho živoucím důkazem. Má několik tetování - lapač snů přes celá záda, který si namalovala sama a taky je pekelně odporný, vypadá spíš jako hlava medůzy, číslo na čape, protože to viděla u jiné spolužačky, datum narození svého otce římksými číslicemi, ten jí umřel - tak toto jediný bych chápala.
Ovšem co nechápu, proč si lidi nechávají vytetovat třeba tři hvězdičky, květinu, citát, nejlépe DUM SPIRO SPERO - to má fakt málo lidí ;), a co je nejhumornější, že když už teda citát, nějaký opravdu hluboký, tak to má na sobě člověk, který se chová přesně opačně, než co má načmáraný na hnátě. Co se týče těch hvězdiček, kytiček, motýlků a podobně, nechápu tu oduševnělost.
Další moje extra debilní známá si nechala ve čtrnácti letech vytetovat tři hvězdy, aby je mohla následujících šest let zakrývat před rodiči.. LOL
To si někdo udělá tak silný citový vztah například k motýlovi? Ke kytičce? Nebo to má pro ty lidi skrytý význam, který mne však za mák nenapadá.
Dožrala mne tato stránka. Prý, chci citát, ale nevím jaký. Tak proč ho chceš? xD
No protože to má hodně lidí.
Dřív, než jsem se naplno rozhodla pro EXPERIENCE, chtěla jsem MIND THE GAP.. Je to dokonale šílené, na první pohled.


Ale pak jsem si řekla, že až pojedu do Londýna a někdo to uvidí, možná by mě odvlíknul a zavřel.
Takže, naplno nesouhlasím s jednoduchými jedinci, kteří jsou vedle nás a nechávají si tetovat lebku, když se bojí tmy, motýlky, když zabíjí hmyz, kočky, když jsou na ně alergičtí, citáty, když jim nerozumí, symboly, když je nechápu, nebo jednoduše něco jen proto, že to má někdo jiný.
Ahoj, Maru

Za co bych se přimluvila je obyčejný tribal, čili to, co bylo prapůvodně tetováno POUZE. Nosili to motorkáři nebo jiní sociální vyvrhelové. To není ani symbol, ani jiná blbost, to je proste TETOVÁNÍ..
♥ :)


Džedaj

2. června 2016 v 14:21 | Cherry Steel |  Lidi, které mám ráda

Když máte někoho rádi, někdy je těžké sdělit mu svoje city tak, aby si je nevyložil špatně. Zvlášť, pokud se jedná o přátelství mezi mužem a ženou. Mám několik dobrých kamarádů i kamarádek. Ale dnes bych vám chtěla představit toho nej. Pokud si to někdy přečte, aspoň bude vědět...
Seznámili jsme se v prváku, když jsme sdíleli stejnou třídu. Už během prvního týdne, a to zejména na adapťáku, jsem věděla, že tenhle člověk zaujme významné místo v mém, často dost prázdném, srdíčku.
Tento vztah je zajímavý v tom, že nemáme téměř nic společného, až na pár drobností. A proto vždycky dokázal vyplnit to prázdné místo. Přirovnala bych to ke dvoum puzzlíkům, každý úplně jiný a přesto do sebe zapadnou.
Vlastně je to jediný člověk na stejné mentální úrovni jako já, pohlaví mužského. Než něco řeknu, on už ví, co chci říct - a to není metafora, to je fakt.
Dokáže spolehlivě uhodnut všechny moje psychické procesy, přečte moje emoce.
Sice se někdy tváří, jakoby mě chtěl hodit z balkonu, hlavně ať už nemluvím, ale .. zatím mě nezabil :)
Vojto, ráda bych ti řekla, že tohle TOP místo, které zaujímáš, nikdy nepřeroste v něco, čemu se v obecné češtině říká zamilovanost. A dost mě děsí, že pokud bych mluvila o lásce, průměrný člověk si z toho vezme opět pouze zamilovanost. Proč se nepodíváme na angličany, kde si říkají I LOVE YOU přátelé, príbuzní? To jen tahle zkurvená čeština za tím vidí partnerství. Al to já nechci. A nikdy jsem nechtěla.. Pokud k někomu cítíte lásku, znamená to, že ho skutečně můžete milovat - takového, jaký je, za to, co dělá, jak se chová, co jste s ním zažili.. Ale vůbec to nemusí znamenat, že překračujete hranici přátelství. Upřímně, abych někoho milovala natolik, abych se s ním zavázala do svazku opředeného zlatou nití a slavila s ním svatý Valentýn (to je sice hrozný přirovnání, ale snad chápeš), musela bych si z něho sednout na prdel při prvním setkání. Musela bych cejtit mravence nebo jakejkoliv jinej hmyz v podřišku, musel by se mi chvět hlas, musely by se mi přivírat oči, musela bych zažít flapping tremor :) Tahle poznám, že jsem zamilovaná.
Ale to s tebou fakt nehrozí :P

Tenhle člověk je hlavně výjimečný tím, že mě dokáže za každé situace vždy rozesmát a pobavit. Chcete příklad? Když se se mnou rozešel "přítel" - (to slovo nerada používám, protože mě ten člověk zklamal, ale OK), a já si měla jet pro věci, které u něho zlstaly, Vojta byl se mnou, naložil mě do auta ubrečenou, po cestě mě tak strašně rozesmál, že jsme k tomu baráku přijeli jako cirkus.. Opravdu jsem se smála z plných plic.. Pak mě ta depka chytla ještě jednou a domů jsem opět přijela s čistou hlavou..

Ale nemyslete si, že je to jedná velká idylka. To ani náhodou. Dokáže mě taky pěkně nasrat.
Například, když se ráno probudí a řekne "Ježišmarija, ty vypadáš!"
Tak jdu do koupelny,a bych zahnala neštěstí.
"Kolik chceš lžiček kafe?"
otočila jsem se a na obličej si zrovna nanášela micelární gel.
"Dvě"
"Prosimtě.. doprdele. Zopakuj to, já se lekl a zapomněl jsem to."
O pět minut později..
"Už se sebou něco udělej, já si s tebou chcu jít na balkon zapálit!"

Mám tě ráda, smrade ♥