Co vše se sem vejde aneb.: zneužívání dětí

4. května 2016 v 16:19 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
"Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou."
Niccoló Paganini

Svět, který nás obklopuje. Ne, že bych byla příliš velký pesimista, ale při této formuli mi okamžitě padl na mysl obrovský problém lidstva - násilí na dětech, zneužívání dětí, týrání dětí.
Nejvíc si dospělý člověk plný agrese dovolí nejspíš na někoho, kdo za jeho problémy může nejméně - děti a zvířata. Přestože se mi to nedobře sděluje, sama jsem zažila jako dítě tento hnus a protiví se mi to od A do Z. Dovolím si Vám nejprve ukázat video, které klidně najdete na YT. Je zde několik kraťoulinkých záběrů o zneužívání dětí. První záběr nic moc, ale na ty ostatní určitě doporučuju mrknout. Upozorňuju lidi, kterým pohled na násilí a týrání dělá zle, aby si vzali kýbl. Tady je video:

Tak co říkáte? Tak tohle je ten úžasný svět, který nás obklopuje. Svět, kdy se jedno dítě bojí vrátit se domů, a jen čeká, co přijde tentokrát, a vedle toho rozmazlené děcko, které má, na co si ukáže. Tak tohle je generace, která má dělat pokroky a vést tenhle svět dál? Jeden hajzl a druhý chudák? Musím říct, že ne každé týrané dítě se dovede v dospělosti oklepat a něčeho dosáhnout. Děkuji andělům, že já tenhle dar měla. Přesto se mi často vzpomínky vrací jako bumerang a znovu a znovu mi dají po rypáku jako kdysi...
Včera jsme psali maturitní slohovku, vybrala jsem si téma, kterému se všichni tolik smějí - Ztráta paměti. Jednalo se o Erika, který se probudil v nemocnici a postupně mu docházel slet událostí - jakých, to bylo na nás.
Netrval mi dlouho výběr tématu, vlastně mi bylo hned jasné, o čem budu psát.
***
Rána, rána, zúžené hrdlo, chrptění, oči v sloup..
Klapka
Rána, umyvadlo, kachličky
Klapka
Příšerná bolest hlavy, jeden, druhý, třetí den..
Klapka
Lékař
Klapka
Lékařká zpráva: commotio cerebri, retrográdní amnesia - otřes mozku, poúzarový výpadek paměti..
Klapka
Lékař: Co jste dělala, slečno?
Zakopla jsem...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama