Květen 2016

Voda z ledovce a drama na benzince

30. května 2016 v 9:53 | Cherry Steel |  Jak se dělá den

"Každý má někde srdce, ikdyž je s sebou nenosí."
J. Wolker - Těžká hodina

Začala bych tím, že jsem dnes zcela nezvykle vstala v pět hodin ráno a vezla svého bratra s kamošem do Vyškova, protože jeli se třídou na výlet.
Nic zvláštního, kdybych se poté, co jsem je vyhodila na nádraží z auta, nerozhodla zajet si na benzinku pro cigarety. Na jedinou benzinku v celém Vyškově, kde otevírají v šest ráno.
Opět nic, co by mne výrazněji mělo znepokojit, zajela jsem tam a že zaparkuju - nebylo tam volné místo!
Co teď?
Ani v této situaci jsem si nenechala uvolnit velké množství adrenalinu z nadledvin a řekla jsem si, že to vezmu protisměrem. A ejhle, v protisměru auto - Jeep.
Co teď?
Chlap čuměl za volantem, jakoby spatřil přízrak a já to vzala na couvačku teď. A náááádherně jsem ozdobila stěnu benzinky rýhou od svého zrcátka. Chlap čučel dál, stále jakoby viděl Samaru nebo tak..
Nakonec jsem to riskla ještě jednou, opět auto, ale v něm dáma, která se alespoň usmála. Přes všechny nástrahy jsem se otočila s výrazným kvičením gum, koupila cigarety a s ještě intenzivnějším kvičením a řvaním motoru jsem odpelášila pryč.

Včera jsme byli na pouti. Přestože mám na zápěstí téměř druhý křížek, takzvané blujáky - tedy kolotoč, kdy jasně cítím, že můj žaludek proniká do jícnu a naopak, mám ráda. Tak jsme na jeden šli, zaplatila jsem za tři osoby, plná dojmů si nepřepočítala, kolik mi pán připomínající menší železářství vrátil a jeli jsme. Byl to kolotoč zvaný Victoria a měl tvar lodi - houpal se tu a támhle, však víte. Holčička přesně naproti postupně střídala barvy a za chvíli vypadala, že mne něčím pěkným překvapí. Nepřekvapila.
Překvapilo mě to železářství.

"Kdo z vás tří nezaplatil?"
"Já platila za tři lidi." Postavila jsem se hrdě před svého bratra a sestřenku.
"A kolik jsem ti vrátil?" Pomyslela jsem si, kdy jsme si asi začali tykat ..
"To nevím?"
"Tak se podívej!" Vytáhla jsem kapsičky svoje desetikorunky.
"Jo." Kolos se otočil a udělal dva kroky, jakože odchází. Pak si to rozmyslel.
"Ale tys mi dávala dvě pade!"
"Ano." Neměla jsem tušení, kolik stála jedna jízda, radši jsem to, říkám, neřešila.
"A tři krát čtyřicet je sto dvacet!"
Sdělil mi tu velkolepou novinu a hrábl po mých drobáčcích.
"Tak jo, nashle!"
A šli jsme.


Poslední věc, čím bych chtěla doložit, že vedu vskutku spokojený život, je aféra s unikátní láhvá VOSS.
Je to něco jako vlastnit šerpu s podpisem anglické královny, řekla bych.
Když si tuto krásnou zdravou lahev koupila moje škaredá a debilní spolužačka, tvrdila mi, že to je úplná revoluce, že v tom byla totiž voda z norského ledovce, která působí blahodárně tam a tam a onde.. A ta lahev, no, stylová, zbavena parabenů a jiných sraček (to, že si do té lahve pak dělala sirup je jiná věc) a kdesi cosi. Vídala jsem tuto úžasnost čím dál častěji, až jsem četla na stránkách TV Nova, jak se provalilo, že do toho chrstají vodu z kohoutku a že to pije i Paris Hilton. Takže půl litru žůžo vody, která bůhvíjak dlouho cestovala - za stovku. ♥
A tak si říkám, jak můžou být lidi kurva tak zasraně vypatlaní, že se nestydí dát tyto peníze do něčeho, co už od pohledu vypadá jako blbost?! Je to něco jako davová psychoza, má to jeden, musí to mít všichni, na fotečku, a tak..
A lidi, kteří mají v šálku o něco více zdravého rozumu (a chudáci nemají lahev VOSS ani artézkou vodu), se jim tiše posmívají za rohem.
Nikdy by mne nenapadlo, že i ve dvaceti, i ve čtyřiceti letech najdu lidi takto chabého uvažování..


Zavři oči a zdravotní sestra

15. května 2016 v 23:15 | Cherry Steel |  Jak se dělá den

Ano, začala bych něčím, co odlehčí napjatou situaci. Dnes se mě asi čtyři pacienti zeptali, zda jsem byla políbena pod třešní. Když jsem řekla, že ne, jednomu z nich to nešlo do hlavy.
"Sestřičko, vždyť na vás musí stát zástupy!"
Možná by stály, kdybych měla čas seznamovat se s atraktivními muži...
A netrávila svůj čas v práci.

Stejně tak bych Vás, milí chlapci, chtěla vyvést z omylu.
Vy si totiž myslíte, jak je zdravotní sestra sexy, přitažlivá, starostlivá a pečující, voňavá.
Fakt je ten, že vysoké bílé ponožky s gumou, která netěsní (kvůli křečovým žilám), ještě nikdy nikoho na prdel neposadily. My totiž nosíme sandály, škrobené bavlněné haleny, kdy i velikost XS působí poněkud větší a jaksi i těhotenství v sedmém měsící snadno přehlédnete, kalhoty, které konkrétně mě padají i když je mám na poslední knoflík a taky je v jednom kuse tahám po zemi a to je mám vycasnované vysoko nad pupek, pokud přijdeme po dvou dvanáctihodinových službách domů, skutečně nebude naší touhou vám masírovat záda a zavazovat nožičky a jestli voníme? V případě, že si sami naordinujeme použití 20%vol parfému á 2 hodiny, pak možná, ale vzhledem k tomu, že na to nemáme vážně čas, většinou na konci služby působíme drobátko.. opotřebovaně.
Nehledě na to, že pokud 30x denně přebalíte člověka s průjmem, zaručeně to na váš bude znát.
A teď vážně...
"Pijeme-li na zdraví, neměla by to hradit zdravotní pojišťovna?"
Jiří Faltus

Ve skutečnosti musím říct, že jsem ráda za to, že jsem se rozhodla být zdravotní sestra. I přesto, že se často naseru a nenávidím každého, kdo po mně něco chce.
Na druhou stranu, kdo jiný, než sestřička zažije takové věci.

Dnes jsme s kolegyní a jednou pacientkou probírali uprchlíky. Já jim říkám utečenci. Jako třeba ze cvokárny nebo tak.
Marcelka se otevřeně přiznala, že za to prostě nemůže, ale je xenofob. Když se na ni pacientka dívala pohledem, jako by jí měla sdělit nějaký vážný rozsudek, musela jsem se jí zastat.
"Já jsem z nich taky měla strach, když jich bylo to moc."
"Jo!" Oddychla si Marcelka. "Říkala jsem si, tak to člověk nebude moct ani do lesa."
WTF?! xD
"Proč byste nemohla do lesa? Můžete, sestři." Reagovala pobaveně pacientka.
"Jo a vrátím se nahá."
Tak jsem si představovala, jak se Marcelka vrací nahá z lesa kvůlivá uprchlíkům a šla jsem se za roh vysmát.

Často si říkám, že by se měly zpřísnit podmínky přijetí na zdravotnické školy, ať už středního či vyššího typu.
Mám dokonalé spolužačky. Doteď neskutečně lituju toho, že jsem byla tak blbá a nedala jim k okopírování maturitní otázky, kde by byly napsány kraviny. Ony by to nepoznaly. Vsadíte se???
To, že jsem to půjčila jedné a měly to všechny, už jsem možná psala.
Byla jsem nasraná a ukřivděná jak zpráskané štěně a vytáčelo mne to o to víc, že těm chudinám ani nedocházelo, proč se vlasně vztekám.
Ale to je jedno. Vzhledem k tomu, že jsem neměla v plánu to vytvářet pro ostatní, měla jsem v jedné eurofolii několik listů. To znamená, že jsem si někdy narychlo vytiskla třeba něco, co mi poslala starší kolegyňka a potom jsem si to přepracovala podle svého a vložila do jedné folie s tím, že to staré bylo pod tím novým. Jednoduché, že?
No dobrá, jednoho dne za mnou přiletěla rozlícená Dominika, jestli bych jí to, co si ode mě okopírovala nepomohla seřadit, že se v tom nevyzná. Když jsem viděla, že ta trubka okopírovala úplně všechny listy i přestože měli stejný obsah, pouze jedny byly graficky lepší, protože já si na to potrpím, tak to mě rozhodilo.
"Ty vole, tys okopírovala všechno?"
"Nó? A co?"
"Nevadí ti, že tohle je to stejný jako tohle?" Zamávala jsem jí před xichtem papírama.
"Ukaž? Jé nojo! Já myslela, že šetříš složkama tak to máš v jedné."
A vůbec ju nesralo, že každá stránka má jiný písmo...

Trošku se děsím té vyšší školy.
Víte, na VOŠ totiž nemusí holka ze zdravky. Znám různý případy, nejčastěji samozřejmě z gymplu, ale i z oděvní, z ekonomky a ták.
Možná bych být našima hlavama státu místo řešení pičovin, jako například spadená chatka ve Špidlerově mlýně, udělala pořádek v tomto zdravotnictví. Krom toho, že zdravková holka s maturitou není sestra, ale asistent, který má v kompetenci.. to si radši zjistěte sami... dál, že na VOŠ zdravotní chodí tadyten svinčík z jiných škol - mě by to nesralo, kdyby nebyl celý jeden ročník věnován sjednocování, takže pro zdravky bezva opáčko střední.. dál, že zdravotnický asistent (když už teda!) je vlastně zaměstnáván jako sanitářka a to prostě proto, že asistentů je mnoho a sester málo, že. Pro úplnost, sanitářka není ta, co jezdí se sanitkou, sanitářka od slova sanité - úklid. Čili specializovaná uklízečka :)
Dál, že prestiž střední zdravky klesla tak strašně moc, že se berou děcka, co jsou ze základky se čtverkama a pak z toho vznikají takový debiní Maruny - viz článek Protivná celé den, co si po čtyřech letech na zdravce ještě pořád myslí, že mají střevo za ústama..

Já se omlouvám všem, kterým jsem "zkazila" obraz krásné a chytré zdravotní sestry. Ale aspoň jsem vám nalila půlan upřímnosti :)
A otevřela oči.

Co vše se sem vejde aneb.: zneužívání dětí

4. května 2016 v 16:19 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
"Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou."
Niccoló Paganini

Svět, který nás obklopuje. Ne, že bych byla příliš velký pesimista, ale při této formuli mi okamžitě padl na mysl obrovský problém lidstva - násilí na dětech, zneužívání dětí, týrání dětí.
Nejvíc si dospělý člověk plný agrese dovolí nejspíš na někoho, kdo za jeho problémy může nejméně - děti a zvířata. Přestože se mi to nedobře sděluje, sama jsem zažila jako dítě tento hnus a protiví se mi to od A do Z. Dovolím si Vám nejprve ukázat video, které klidně najdete na YT. Je zde několik kraťoulinkých záběrů o zneužívání dětí. První záběr nic moc, ale na ty ostatní určitě doporučuju mrknout. Upozorňuju lidi, kterým pohled na násilí a týrání dělá zle, aby si vzali kýbl. Tady je video:

Tak co říkáte? Tak tohle je ten úžasný svět, který nás obklopuje. Svět, kdy se jedno dítě bojí vrátit se domů, a jen čeká, co přijde tentokrát, a vedle toho rozmazlené děcko, které má, na co si ukáže. Tak tohle je generace, která má dělat pokroky a vést tenhle svět dál? Jeden hajzl a druhý chudák? Musím říct, že ne každé týrané dítě se dovede v dospělosti oklepat a něčeho dosáhnout. Děkuji andělům, že já tenhle dar měla. Přesto se mi často vzpomínky vrací jako bumerang a znovu a znovu mi dají po rypáku jako kdysi...
Včera jsme psali maturitní slohovku, vybrala jsem si téma, kterému se všichni tolik smějí - Ztráta paměti. Jednalo se o Erika, který se probudil v nemocnici a postupně mu docházel slet událostí - jakých, to bylo na nás.
Netrval mi dlouho výběr tématu, vlastně mi bylo hned jasné, o čem budu psát.
***
Rána, rána, zúžené hrdlo, chrptění, oči v sloup..
Klapka
Rána, umyvadlo, kachličky
Klapka
Příšerná bolest hlavy, jeden, druhý, třetí den..
Klapka
Lékař
Klapka
Lékařká zpráva: commotio cerebri, retrográdní amnesia - otřes mozku, poúzarový výpadek paměti..
Klapka
Lékař: Co jste dělala, slečno?
Zakopla jsem...