Jak spolehlivě padat na držku

17. března 2016 v 17:29 | Cherry Steel |  Jak se dělá den
"Raději ať mi víno spálí játra, než aby srdce mrzlo mrzoutstvím"
Shakespeare; Kupec benátský

Od přírody jsem člověkem velmi starostlivým, s péčí o jiné.
Když mi bylo asi jedenáct let, rozhodla jsem se, že zachráním všechny lidi, že pomůžu úplně všem. Vzhledem k tomu, že při tomto zadušování jsem netrpěla horečkou, tak jsem se jala svůj plán splnit.
Kdo potřeboval něco půjčit, poradit, věnovat, tomu jsem půjčila, poradila, něco věnovala. Kdo měl trápení, to jsem vyčuchala a hned jsem u něho seděla, pečlivě poslouchaje každé slovíčko.
Lidi mě měli moc rádi, já měla ráda je, a když mi náhodou někdo podrazil čapy, tichounce jsem se vyplakala a druhý den, jakoby nic.
Nemyslete si, že jsem řešila takové malichernosti, jako špatná známka. Chodili za mnou lidi, kteří byli doma mlácení, holky, co byli sexuálně zneužívaný, znásilněný, dokonce jedna, která pro to všecko přestala mluvit a já jsem ji rozhovořila. Toto trvalo asi pět let. Nikdy jsem sama nechápala, jaktože jim dovedu pomoct, skutečně pomoct. Prostě to bylo ve mně.
Později jsem rozluštila, že mojí dobrosrdečosti se začíná využívat. Zneužívat. Tak jsem se jednoho dne pekelně nasrala.
Během té doby, co jsem ze sebe dělala pitomce jsem sama zažila tisíc a tisíc zážitků, co si nedovedete představit. Ať už to bolelo na těle, nebo na duši, vtšinou obojí, vždycky jsem si sama svoje trápení a utrpení užila dosyta, vymáchala jsem si v něm rypák a mnohokrát jsem si říkala, proč neexistuje aspoň ještě jeden člověk nachlup stejný, jako já. Abych za ním chodila.
Od té chvíle, co ve mě vysuptěla sopka se po sobě lidi dívali, co jí jako je, proč nám to a to nechce půjčit, vyřídit, udělat. Reakce byly vskutku bohaté, někdo to neřešil, jiný to prý očekával, další prostě odešel, protože už jsem nebyla úslužná a tudíž jsem byla k ničemu.
Během té doby, co se odehrávalo toto všechno, hromada lidí odešlo, hromadu lidí jsem poslala do hajzlu sama, začala jsem studovat střední školu a začala chodit na praxi a později na brigádu do špitálu. Po dva roky mne provázel chlapec, který měl všechny moje nálady v přímém přenosu a tak za ty dva roky a pět dní bylo pápá a šáteček a protože to byl svého času jediný dobrodinec, co mě poslouchal, naslouchal, nebo to aspoň předstíral, jeho odchodem jsem krásně sadla do džberu plnýho sraček a docela nějakou dobu jsem se z něj né a né dostat.
Až jsem znovu objevila svoji hodnotu a stala se ze mně znovu hodná bytost.
Taková změna, panečku. Že jsem omezila kouření na půl a shodila černou barvu z vlasů. Začala znovu nosit vysoké podpatky a kabelčičku, no spíš kurevsky velkou kabelu. A chodila s holkama na kafíčko, na pivíčko, na vínečko, na americký brambory, na meníčko, na výlet autama, který už všechny máme. Nějak jsem získala svoje kamarády zpět, co jsem je měla dřív.
Nějak jsem v té euforii viděla jen občas, že sama už nemůžu, zkoušela jsem, co sama vydržím, týden ve škole, víkend v práci, mezitím nehty (dělám gelový), karty (vykládám tarotový).. Ta má potíže s tím chlapem, ta s tím, ta v práci, jiná doma...
Dnes jsem nějak znovu vybuchla..
To, když jsem jedné nesla složku se všema maturitníma tématama, co jsem si je sama vypracovala a jí se moc líbilo, jak to mám důkladné, další jsem nesla karty, protože chtěla něco vidět, třetí jsem nesla kosmetiku, co jí přišla, a za půl hodiny jedu dělat nehty. Do toho ta chtěla okopírovat to a ta půjčit tohle, tamta nevěděla, kde jsme, jak teda ten didakťák vlastně patří a jestli o náhodou nemám vytisknutej víckrát..
A to a to a to a to..
A na obědě jsem seděla sama. SAMA, sama, sama, sama..
A nejvíc ze všeho mě asi sere ta tupomyslnost, tak jsem nazvala vlastnost, když je někdo vážně úplně vylízanej.
O tom jsem už kdysi psala.
A tak mám super periodu. Aby to nemělo tak fatální následky, jako posledně, dnes se pěkně vyspím a od zítřka taktně posílám do prdele. A nechám si tady lidi, kteří nejsou kurvy..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Switch Switch | Web | 17. března 2016 v 20:10 | Reagovat

Laskavost a ochota jsou úžasné, ale nedoceněné vlastnosti.Je dobré pomáhat, ale vše má samozřejmě dvě strany, hodný člověk musí najít nějakou mez, aby ze sebe nenechal udělat debila ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama